Popüler Paylaşımlar


Bloom : Serinin başlarında 16 yaşındadır. 'Ejder Ateşi (Dragon Fire/Flame)' gücüne sahiptir. Dünya'dan geldiği sanılsa da aslında Domino'nun prensesidir. Sky'a çok aşıktır. Bloom, çok güzel, tatlı ve iyi kalpli bir kızdır. Gerçek annesini ve babasını ise Winx Kayıp Krallığın Sırrı adlı sinema filminde bulmuştur. Bloom'un, Daphne adlı birde ablası vardır. Ablası Daphne su perisidir, Bloom ise Evrenin en güçlü sihri olan Ejder Ateşi'ne sahiptir. Kiko, onun evcil hayvanıdır. Lockette ise pixie'sidir. En iyi arkadaşı ise Stella'dır. Selkie'si Serena'dır. 

Dönüşümleri sırayla: Magic Winx(1., 2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon ve 3. film) ve Mythix(6. sezon), Butterflix (7. sezon),Hatıralar Taşı(7. sezon), Tynix (7. sezon).

{ 178 yorum... oku ya da yorum yap! }

 1. Winx Club Türkiye Bloom kaç yaşında?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. kusura bakmayın ama genç gösteriyor 19 filan ama yaşlı çıktı. :D (umarım yaşlı demek istemediğimi anlamışsınızdır.) HA HA HA

   Sil
  2. Ben anladım Icy. Demek istediğin "Bloom 23 yaşında ama o 19 yaşında gibi gösteriyor". Evet aynen senin dediğin gibi 19 yaşında falan gösteriyor.:)

   Sil
  3. Gerçi bütün karakterler de 23-24 yaşlarında gibi göstermiyor.:)

   Sil
  4. Winx club türkiye, peki ya blumix sihri Bloom'un verdiği ejder ateşinden oluşuyorsa Bloom'un bu sihre önceden kavuşması gerekmiyor mu?

   Sil
 2. Bence Bloom sıcak kanlı, diğer karakterler gibi arkadaşlarına düşkün bir peri.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence değil. "bence"

   Sil
  2. Aynen bende Bloomum :)

   Sil
  3. Yorumlarınız için teşekkür ederim ama ben diğer Winx perileri gibi birbirlerini sevdiğini demek istedim yani yanlış anlamayın tabi size de kızıyorum bu sizin düşünceniz ve beni eleştirdiğini için teşekkür ederim.:)

   Sil
  4. haklısın Bloom . (yine hep haklısın ) :)

   Sil
  5. Katıldığın için teşekkür ederim.:) Bu arada üste yazım yanlışı olmuş yeni fark ettim çok üzüldüm özür dilerim kızmıyorum demek istedim.;(

   Sil
  6. Hala o üstteki yazım yanlışımdan dolayı özür dilerim fark edince çok üzüldüm ve yanlış anlayanlar varsa onlardan da özür dilerim keşke daha dikkatli olsaydım.;(

   Sil
  7. boşver olur öyle şeyler. (ben bir ara bu sitede yanlış yazmıştım ama gönderilmedi bende derin bir nefes aldım. )

   Sil
  8. Teşekkür ederim an azından da olsa beni sevindirdin.:)

   Sil
  9. :) sevindirdiğime sevindim.

   Sil
  10. Bende senin sevindiğini sevindim.:)

   Sil
  11. Peki sen Winx CLUB TÜRKİYE' nine sunduğu şeylere yorum yazıyor musun?:) Ben yazıyorum.:)

   Sil
  12. Yani gülen yüz yapmak istedim ama geçerli değilmiş.:(

   Sil
 3. BLOOMU ÇOK SEVİYORUM WİNXTE EN SEVDİĞİM PERİ O VE O ÇOK GÜZEL!!!

  YanıtlayınSil
 4. Sıralama olarak 1.Flora 2.Musa 3.Stella 4.Roxy 5.Tecna 6.Layla 7.Bloom olarak seviyorum.Ben Flora'yı çok seviyorum.Bloom bence çok gıcık.Layla da Bloom olmayınca patronluk taslıyor.Ama Kiko'yu seviyorum.Keşke Flora'nın sevgilisi Brandon olsaydı.Ve her sezonda başka karakterler öne çıksaydı.8. sezonu az çok tahmin ediyorum.Yine Bloom düşmanları yenecek.Of!Keşke birazda Flora,Stella,Musa vb.kişiler öne çıksa..Hep Bloom,hep Bloom...Herkes Bloom'un peşinde..Hep Bloom vurulur diğerleri ağlar sonra mucize olur Bloom canlanır herkes güler,Sky ölür Bloom onu kurtarır,Bloom'un pixie'si,peri hayvanı en güzel ve güçlüdür.Böyle devam ederse ben Winx'i bırakacak derecedeyim.Biraz da Stella,Musa,Tecna,Flora vb.kişiler ölsün birileri kurtarsın.Yeter artık.Ama Winx Club Türkiye iyiki varsınız.Sizin sayenizde bu siteye öylesine girdim eskiden.Bir baktım 7.sezon 1.bölüm var.Ben şok oldum çok sevindim.Çok teşekkürler.İnşallah Rainbow sesimizi duyar ve biraz değişiklik yapar.Winx Club Türkiye 8.sezonda olacak dönüşümden haberiniz var mı?Şimdiden teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sana göre Bloom gıcık olabilir (anlayışla karşılıyorum çünkü bu senin düşüncen ve senin düşünceye de saygı duyulması gerek) ama bana göre Winx ' ten hiç kimse gıcık değil hepsi de bence muhteşem periler tabi bu senin düşüncen saygı duyuyorum, kızmıyorum herkesin düşüncesi farklıdır çünkü herkes çünkü aynı değildir ama en önemli noktası şudur sen olduğun gibi güzelsin ve farklılıklar bizi biz yapar.:)

   Sil
  2. İnşallah Rainbow senin sesini duyar aslında diğerlerini de azda olsa ön plana koymaları iyi olur.:)

   Sil
  3. haklısın Bloom tabi bazıları winx ten herkes bütün perileri sevecek diye bir kural yok. ( kuzenim flora ve tecna yı sevmiyor ) :(

   Sil
  4. Bence de Bloom hep ön planda...İlla Bloom patronları yani grup olarak patronları diye ön planda olması gerekmiyor.Şimdiye kadar Okyanusun Gizemi adlı seriden başka bütün seriler Bloom'u ön plana çıkarıyor.Düşünceme saygı duyduğun için saygı duyuyorum.Bazılarına göre de Flora gıcık.O yüzden bende seni anlayışla karşılıyorum.

   Sil
  5. Miusa evet herkesin düşünceleri farklıdır saygı duyuyorum benim üstümde "adsız" diye yorum yazan kişi evet sende haklısın bu senin bir düşüncen ve evet ilk başlarda özellikle bence Bloom 'a ilgi gösterdiler sende haklısın yani.:)

   Sil
  6. yani ama bence bütün winx kızları güzel. (Bloom kusura bakma bloom u hep öne çıkartıyorlar diye biraz kızıyorum azıcık)

   Sil
  7. Hiç kusura bakmam sadece "Bloom" diye yorum yazdığım için hep Bloom ' u savunacak değilim elbette diğerlerini de savunurum evet Bloom fazla ön plana çıkarttılar bu doğru.:) Ama yani sana da kızıyorum (belki bazılarına öre cümle sert gelebilir ama cümle gayet yumuşak).: D Hiçte şu anda alınmıyorum yani benim için sorun yok.:)

   Sil
  8. Ve arada "Adsız" diye yorum yazan kişi benim düşünceye de saygı duyduğun için çok teşekkür ederim (sonuçta daha önce dediğim gibi herkesin düşünceleri farklıdır ve bu düşüncelerin hepsi bence güzeldir ve saygı duyulması gerekir).: ) : ) : )

   Sil
  9. ben bloom u 2. seviyorum sadece diğerlerinide öne çıkartabilirler . :)
   (şey sen galiba yine yanlış yazdın ) :(

   Sil
  10. bloom ynlış yazmadıysan özür dilerim. :( :( :( :(

   Sil
  11. Nerede? Ben göremedim de. Bu sorun ama benden kaynaklanmıyor tabletim yanlış olan kelimeleri düzeltmeye çalışıyor.:)

   Sil
  12. kızıyorum dedin ya 4 kat yukarıda.:)

   Sil
  13. Yooo özür dilemene hiç gerek yok böyle şeyler olur.:)

   Sil
  14. Ahhh ben dediğin gibi orada yazım yanlışı yapmışım bu kez ben özür dilerim.:(

   Sil
  15. Zaten orada benim düşünceme demek istemiştim ama...

   Sil
  16. Miusa ben zaten geçen seferki özür dilememin nedeni (kızıyorum) bölümü içindi.:)

   Sil
  17. Ben şimdiye kadar kendi çapımda hikâyeler yazıyorum çoğunun sonunda bloomu öldürüp diğerlerini ön plana çıkarıyorum bir ara filmi unutmuştun bu yüzden sjsjsj

   Sil
  18. bence bloom gıcık değil patronlukta taslamıyor eğer bloom olmasaydı winx bloomixi kazanamıyordu bence bloom patron olmayı hak ediyor

   Sil
  19. Merve düşüncene saygı duyuyorum ama biraz da söyle düşün.Winx perileri olmasaydı Bloom peri olduğunu bilmeyecekti.Ailesi kurtulamayacaktı.Onların yardımı olmasa kazanamayacaktı ve belkide bloomix gücüne gerek duymayacaklardı.Hem 2. sezon galiba Bloom kötü oluyordu ve uzmanlar ve periler olmasaydı Bloom hala kötü olacaktı ve dünyayı ele geçireceklerdi.Merve şimdi böyle düşün.Birşey diyeceğim ama kırılma.Sen bence önce olanları düşünmüyorsun ve çoğu kişi winx perileri olmasaydı Bloom'un hiçbirşey kazanamayacaktı.Stella olmasaydı Bloom peri olduğunu bilemezdi.Bloom olmasaydı Bloomixi kazanamıyordu diyorsunda sen ayrıntıları hiç düşünmüyorsun.Hikayeye bakma ayrıntılara bak.Ayrıntılara bakarsan Uzmanlar Ve diğer Perilerin Bloomun kazanmasında ne kadar önemli rolleri olduğunu anlarsın.Ben sinirli ama duygusal biriyim.Şimdi söyleyeceklerim seni kırmasın ama Bloom olmasaydı Winx Bloomixi kazanamıyordu demen beni çok sinirlendirdi doğrusu. :( O zaman da Flora olmasaydı doğa berbat haldeydi.Ağaçlar oksijen sağlar Flora doğayı kurtardı o olmasaydı kimse yoktu.Ve Pixieler sonsuza dek hasta kalacaklardı o ağaçları mı diyeyim ne diyeyim o kurudu Flora onu kurtardı Helianın ona verdiği moral sayesinde(bak Flora demedim tek çünkü Helia ona moral verdi)Pixieler hasta değil bak neden çünkü Flora ve Helia o ağacı kurtardı.Mantıklı cevaplar verirsen sevinirim. :)

   Sil
  20. o ağaca galiba hayat ağacı mı ne öyle şeyler diyorlardı 6.sezonda duydum bende

   Sil
  21. hiçte bile sen deli misim

   Sil
 5. blomm sen en çok hangi rengi seversin? gerdenyayımı seviyorsun yoksa alfeyayımı?
  adım irem

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. En çok BLOOM u seviyor gibisin çok meraklısın ve meraklılara bayılırım.

   Sil
  2. tşk miusa bende seni seni seviyorum ben bütün winx i seviyorum
   adım irem

   Sil
  3. aldığım bilgilere göre bloom bütün magic boyutunu seviyormuş en çok sevdiği şey sevdiği kişilerin yanında olmak en sevdiği renk kırmızı bilgili kitaplar okumayı ve eylenmeyi seven bir peri daha fazlası da var hepsini söylememi istermisin?

   Sil
  4. Bende bir şeyler öğrenmiş oldum.:)

   Sil
  5. o zaman devam ediyim bloom genelde kısa şort ve ince askılı bir penye bloom genelde izlediğimizde en çok onu alfeada görüyoruz onlar okulu bitirdi ama yatılı kolejde durmaya hala devam ediyorlar

   Sil
  6. Ve evet Winx koleji bitirdi ve hala kolejde kalıyor daha Enchantix dönüşümünü bitirdiğinden itibaren.: )

   Sil
  7. Evet. Çünkü Alfea 'nın bazen onlara ihtiyacı olabiliyor.:)

   Sil
  8. Bence çok saçma herhangi bir şey öğrenmiyorlae 7. Sezon hariç

   Sil
  9. galiba öğretmen olarak duruyorlar 4.sezonda bu yüzden alfea da duruyorlardı hatta farklı bir odaya geçtiler hem orada dururken birşeyler öğreniyorlar

   Sil
 6. bloom muhteşem sıcak kanlı bir peri (bu arada winx club türkiye yi takip edin çok güzel ençok winx club türkiye seviliyor gibi görünüyor diğerleri fazla bilgi vermiyor) :)

  YanıtlayınSil
 7. blom cevap verirmisin
  adım irem

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. gercek bolum u canlandıran kişi
   adım irem

   Sil
  2. bunları soruyor en çok hangi rengi seversin ve gardenia yımı yoksa alfea yımı seviyorsun diye soruyor. :)

   Sil
  3. Maalesef İrem Winx bir İtalyan çizgi filmi. Eğer Türkçe' ye çeviren kişiye diyorsan onun buraya rastlayacağını hiç sanmıyorum.:) Birde Derken??? sorusunu anlamadığım için sormuştum da.:)

   Sil
  4. bloom sadece bloom a benziyor ve seviyor diye ismini bloom koyuyor ama bilgimiz olursa sana hemen söyleriz.:)

   Sil
  5. teşekkür ederim
   adım irem

   Sil
  6. Tabi ki de evet, katılıyorum.:)

   Sil
  7. Ama maalesef ben Bloom 'a benzer yanımı keşfedemedim ama diğerlerini keşfettim mesela Miusa, o 30 Mayıs' ta doğdu bende.

   Sil
  8. bloom bloom a benzer yanın açık sözlülüğün , kibar ve iç güzelliğin.(yani ruh güzelliğin ) :)

   Sil
  9. Herhalde sende Bloom' u çok seviyorsun.:)

   Sil
  10. Teşekkür ederim Miusa. Sende oldukça kibar birisin.:)

   Sil
  11. ben kibarmı oldum son 4 aydır kibar olmuşum! :)

   Sil
  12. Canım önemli değil. Sevindiğine bende sevindim.:)

   Sil
  13. Ama zaten canım sözlerinle kibarsın.:)

   Sil
  14. Şey Miusa senin en sevdiğin renk ne (cevaplamak zorunda değilsin, zorlamıyorum , istersen cevaplayabilirsin) Seni bilmem ama benim en sevdiğim renk pembe.:)

   Sil
  15. Bende pembeyi küçüklüğümden beri seviyorum.:)

   Sil
  16. BEN %100 sarı seviyorum :)

   Sil
  17. pembe güzel bir renk. :)

   Sil
  18. Harika!:) Tüm renkler gerçekten harika!:) Ama bende sarı saçlı olmayı isterdim doğrusu.:)

   Sil
  19. A pembe hakkında öyle mi düşünüyorsun (pembe bana sanki cıvıl cıvıllığı tatlılığı andırıyor). Ya sarı sana ne andırıyor Miusa?:) Tabi sarıda harika bir renk.:)

   Sil
  20. senin saçın ne renk benim sarı.

   Sil
  21. sarı bana şunu andırıyor mutluluk ama ben asi olduğumdan dolayı 2 tane renk seviyorum diğeri ise mor :) :)

   Sil
  22. Ben nasıl anlatsam, saçımı siyah yada siyah gibi duruyor ama ışık gelince rengi açılıyor.:) Şey bu arada senin göz rengin ne benimki nin rengi kahverengi gibi uzaktan gözüküyor alma yaklaşınca içindeki yeşilleri de görebiliyorum.:)

   Sil
  23. Eğer bana sen asi misin yoksa asil misin diyorsan ben asilim.:)

   Sil
  24. Ben asil olduğumu Ever After High asil misin yoksa asi mi testinde yapmıştım.:)

   Sil
  25. Bu arada biraz ben seni Ezgi adlı arkadaşıma benzettim.:)

   Sil
  26. ben asiyim en sevdiğim ever after hıgh kızı poppy göz rengim yeşil gerçek adım leyla rümeysa 2 adım var o kadar fazla asi değilim. :)

   Sil
  27. Şey benim adımda Meryem. (ama Bloom 'da diyebilirsin)

   Sil
  28. ismin çok güzelmiş cidden çok güzel kıskandım şimdi :) (bana daha çok rümeysa diyorlar)

   Sil
  29. Teşekkür ederim. Aslında senin adında çok güzelmiş.:)

   Sil
  30. İsminin son harfleri çok uyumlu.:)

   Sil
  31. Aha ikizimi buldum ama benim göz rengim biraz değişik bir mavi :? Birşey sorucam konusu burada varken gözlerimin rengi bazen deniz mavisi bazen de su yeşiline benzediğini söylüyorlar göz rengimi nasıl bulabilirim ailem de herbiri bir şey diyor çıldırıcam ya :(

   Sil
  32. vocalaid len and rinTemmuz 15, 2016 5:36 ÖS

   o zaman göz rengin ela hem mavi hem yeşil olunca kafa karıştırabilir.

   Sil
  33. Katılıyorum. Bende emin değilim göz rengimden. :)

   Sil
 8. bloom u çooooook seviyorummmmm! :)

  YanıtlayınSil
 9. evet stella blom çok sıcak kanlı tatlı sevecen ve cokkkk iyi biri
  adım irem

  YanıtlayınSil
 10. sen sanırım çok sıcak kanlısın.

  YanıtlayınSil
 11. neden ıcy darsy ve stormy yok! :(

  YanıtlayınSil
 12. merhaba benim adım Büşra en sevdiğim peri bloom saç rengim kızıl ve bloom un sahip olduğu özzelliklere tamamen sahipim ben en çok ben bloom u seviyorum filan demem burayı yeni keşfettim winx web site yazdığımda burası çıktı ve inanamadım lütfen yorumumu gören biri varsa bana bu siteyi tanıtsın yarışmalar oluyor mu testler ne kadar var biriniz yorum yazsın daha bir sürü sorum olacak.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabi tanıtırım. Burada Winx gerçekleri, karakterler hakkında bilgiler, yarışmalar, Winx bölümleri, testler var... Ve bu arada hoş geldin.:) Ve Winx Club Türkiye hakkında başka soruların varsa yapabilirsin. Eğer bildiğim bir şeyse cevaplarım.:)

   Sil
  2. teşekkür ederim. burası çok güzele benziyor acaba başka winx gerçekleri olacak mı tabi sen biliyorsan. burası çok güzelmiş bir kaç şeyi sorularınız bölümüne soracağım

   Sil
  3. Winx Gerçekleri olacak. Ama Yaza yazacaklar. Zaten Yaza da pek bir şey kalmadı.:) Ve bu arada Bloom hakkında küçük bir bilgi (Winx Club Türkiye söylemişti) Bloom Sky ile nişanlı. Ve Bloom 'un anlamı İngilizce' de "çiçek açmak" anlamına geliyor. Sky ise İngilizce 'de "gökyüzü" anlamına geliyor.:) Ve ikinci bilgi buradan öğrendiğim bir bilgi değil, ben anlamını kendim buldum.:)

   Sil
  4. sky benim bilgisayarımda bir hava durumu aygıtı ve fazladan bilgi için teşekkürler

   Sil
  5. Bir şey değil.:) Ama Google çeviri de öyle geçiyordu sanırım.:) Ama Google çeviri de yanlış olabilir tabi.:)

   Sil
  6. evet, arkadaşım bir gün cool u aratmıştı ama rüzgar diye çıktı cool un türkçe si havalı.:)

   Sil
  7. Bilmiyordum, dediğin için sağ ol. Ve evet Google Çeviri 'de hata olabilir. Ben İngilizce sınavına çalışırken kelimelerin Türkçe' sine bakıp (ve onları yazıp) çalışıyordum. Kişilik bölümünde Lovely Smile adlı bir kelime çıktı. Anlamını güzel gülüş olarak dedi. Bence burada yanlışlık var. Güzel gülüş nasıl kişilik olabilir ki.:)

   Sil
  8. banada ingilizce öğretmenim sakın onu kullanmayın çok hata var demişti ama ben hala winx sihirli kuaför oyununda google çeviri yi kullanıyorum ama bazen kendimde üşenmeden okuyorum.:)

   Sil
  9. Evet bazen bazı şeyler çeviri gerektiriyor.:)

   Sil
  10. aynen mesela ingilizce yazılarda.:)

   Sil
  11. Evet. Ben bazen farklı dilleri merak edip çeviriyorum. Zaten Google çeviri o yabancı dildeki kelimeyi okuyabiliyor. Bu da benim sanırım hoşuma gidiyor.:)

   Sil
  12. örnek : ingilizce ödevim. sen nelerde kullanmayı tercih edersin?

   Sil
  13. Hımmm. Bir düşüneyim. Mesela merak ettiğim şeyler de. Bizim teacher pek ödev vermiyor. Sınavda çalışacaklar çalışıyoruz. Ama yeni konuya geçerken... Aynı kelimeleri 5 kere yazdırıyor. Neden dersen aklımızda kalsın, o kelimeleri hatırlayalım diye. Sana bir sorum olacak sizin İngilizce öğretmeniniz ünite sonunda Flash cart yaptırıyor mu? Ama ben Flash cart 'ın ne demek olduğunu bilmiyorum.:( Ama neyse bakarım öğrenirim.:)

   Sil
  14. flash cart'ı öğretmenimiz seneye vericekmiş. bu arada sınav kelimesinden resmen bıktım haftaya salı 4 tane aynı günde olamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaz!:)

   Sil
  15. Hımmm. Bize geçen yıl vermemişti. Ben 4. sınıfta okuyorum. Herhalde sen 3. sınıfa gidiyorsun.:) Birde bizim İngilizce dersiniz Çarşamba oluyor. Bir keresinde Sosyal Bilgiler ve İngilizce sınavı aynı güne denk gelmişti. Ben de sadece İngilizce 'ye çalıştım çünkü Sosyal sınavına çalışacak zamanım yoktu. İyi ki de İngilizce' ye çalışmışım. Bizim öğretmen sağ olsun Sosyal Bilgiler sınavını başka gün yapacağını söyledi. Zaten aynı güne denk gelmeseydi çalışacaktım ama işte.:)

   Sil
  16. 5. sınıfa gidiyorum. ve acayip bir şey söyliycem öğretmen daha flash cartı tanıtmadııııııııııııııııııııııııııııııııı :( :)

   Sil
  17. 5. sınıfa gidiyorum. ve acayip bir şey söyliycem öğretmen daha flash cartı tanıtmadııııııııııııııııııııııııııııııııı :( :) ama açıkladı

   Sil
  18. İstersen Flash Cart 'ı sana tanıtabilirim. Flash Cart, bazı ünitelerdeki kelimelerde eğer resim varsa onu çizmek (altına İngilizcesine yazmak).:)

   Sil
  19. Bu arada senin en sevdiğin (tabii bütün dersler bence güzel ama en çok sevdiğin ders) ders ne?:) Benim en sevdiğim ders Matematik.

   Sil
  20. :) demek ki matematiği benim gibi seven biri varmış (NOT=geç yazdıysam çooooooooooooooooook özür dilerim.:D)

   Sil
  21. Aynen. Benim gibi Matematiği seven biri olması güzel oldu. Ve ayrıca geç yazman benim için sorun değil. Birde benim Matematiği sevmemin nedenlerinden bazıları şunlar;
   -Hem eğlenceli hem de eğitici bir ders olması
   -Zekamızı çalıştırması
   -Günlük hayatta öğrettiği şeyleri kullanmamız
   Bence böyle ya sence?:)

   Sil
  22. bence=
   -Zekamızı güçlendiriyor.
   -Çok güzel soruları var.
   -Bu günlük hayatta her yerde karşımıza çıkabilir.
   ve sana bir şey anlatıcağım matematik hocamız bir gün bize matematiğin her yerde çıkabileceğini söyledi,(bir de öğretmen bizim gibi genç ilk öğretmenlik yılı.)benimde o günün dün'ü minişimi yanlışlıkla çantama atmışım bari yanımda bende sırama süs olsun diye koydum.arkadaşım hava merak edip baktı çok sevdi sonra efe baktı minişe sonra ise sevilay bütün minnişlerin altında nurarası (sayı) olduğunu bilmiyordu öğretmene götürdü bunda da matematik var mı diye kendinden emin bir şekilde sordu öğretmen inceledi bak bu minişin altına demeek bunda da matematik varmış.dedi. bu anıyı sevdin mi? :)

   Sil
  23. Aynen katılıyorum. Bu arada hikaye de beğendim. Demek onda da Matematik varmış. Peki en sevdiğin renk ne? Benim en sevdiğin rengi zaten biliyorsun.:)

   Sil
  24. Bu arada birbirimize (buraya) Winx hikayeleri yazalım mı? Yani sen istersen tabii. Bir önerin varsa söyleyebilirsin.:) Cevabını bekliyorum...

   Sil
  25. Peki sizin İngilizce öğretmeninizin adı ne? Bizim İngilizce öğretmenimizin adı Didem. Saçı sarı renkli.:)

   Sil
  26. Benim en sevdiğim renk= mor ve beyaz, winx hikaelerimizi yazabiliriz,öğretmenimizin adı gülhan saçı siyah ama ingilizceci biraz fazla ödev veriyor bu arada karnen nasıldı ben takdir aldım.:D

   Sil
  27. Bende taktir aldım.:) Bizim sınıfın çoğunluğu takdir aldı. Ama hepsi çalışkan da değil. Öğretmen bazı yönden yazılı puanlarımızı yükseltti. Hatta geçen dönem teşekkür alan arkadaşım bu dönem takdir aldı.:)

   Sil
  28. Tamam, Winx hikayem şöyle;

   Sil
  29. Karanlığın Gizemi ( Macera Başlıyor )
   Winx gece Alfea 'da iken bir tıkırtı duyar...
   Miusa: Stella o sesi sende duydun mu?
   Stella uykulu bir şekilde: A-a-a-h, Miusa ne sesi?
   Miusa: Az önceki ses...
   Bloom: Kızlar neler oluyor. Saat şu an 2:03 ve siz ayaktasınız...
   Stella: Miusa bir ses duymuş ta... Ben duymadım...
   Bloom: Ne sesi?..
   Miusa: Tıkırtı sesi... Sanki bir şey miyavladı...Yoksa...Yoksa...Ah Critty! Critty!
   Bloom: Ses Roxy' nin odasından geldi.
   Stella: Bence diğer kızları da uyandıralım...
   Miusa: Haklısın Stella.
   Layla, Tecna ve Flora' yı uyandırırlar...
   Flora: Gü...Günaydın kızlar da... Bu saatte neden ayaktasınız? Yoksa bir şey mi oldu?
   Stella: Sorma Flora... Hadi gidelim...
   Layla: Ne... Nereye gidiyorsunuz kızlar bizi de bekleyin...
   Tecna: Gitsek iyi olur...
   Roxy' nin odasına varırlar... Ve...
   Flora: Ah, bu odanın hali ne? Perdeler yırtılmış, halılar toplanmış, cam açık...
   Tecna soluk soluğa: Peki... Peri hayvanlar nerede?
   Miusa: Kızlar!
   Bloom: Ah Miusa iyi misin?
   Miusa: Kızlar! Burrafillus taşımı... Hatıralar taşımı çaldı.
   Layla: Sen iyi misin Miusa? Miusa?
   Stella: Kızlar Miusa nerede?
   Devam edecek...

   Sil
  30. Nasıl olmuş? Seriyi devam ettirmeyi düşünüyorum... Seri birkaç bölümden oluşacak... Umarım beğenmişsindir.:) Ya senin hikayen nasıl?:)

   Sil
  31. Karanlığın Gizemi ( Cesaret )
   Önceki bölümde...
   Winx Gizemli bir ses duyar ve sesin geldiği yere gittiklerinde peri hayvanlar yoktur. Ve Miusa aniden kaybolur. Ve Winx kendini gizemli bir maceranın içinde bulur...
   Bloom: Peki Miusa az önce burada değil miydi? Nereye kayboldu şimdi... Ve... Ve içimden bir ses Miusa' ya ihtiyacımız olacağını söylüyor.
   Stella: Şu sesi duydunuz mu?
   Flora: Evet. Sanki burası yaratmaya başladı. Yoksa ben hayal mi görüyorum?
   Tecna: Sanki karanlık güçler etrafımızı sarıyor. Ve ben endişelenmeye başladım...
   Layla: Haklısın sanki bir şeyler yolunda gitmiyor...
   Stella: Her şey yolunda gitmeye alandı şimdi...
   Bloom: Erkenden konuşma Stella.
   Hemen Bayan Faragonda 'nın odasına doğru koşarlar. Kapıyı çalarlar ve...
   Layla: Bayan Faragonda orada mısınız acaba?
   Faragonda: Siz mi geldiniz yine?! Ne işiniz var burada?
   Kapıyı açıklarında önlerinde kocaman bir ormanlık alan vardır. Ve daha kötüsü çok karanlık ve ürkütücü bir yerdir...
   Stella: Buraya girmesek...
   Bloom: Burada çok karanlık enerji var...
   Layla: Hadi! Kızlar yapmayın ama... Gitmemiz gerek... Arkadaşımız için...
   Tecna: Kızlar Layla haklı ama bende buradan korkmaya başladım...
   Layla: Cesaretli olmamız gerek... Cesaret...
   Devam edecek...

   Sil
  32. Harika olmuş.
   Stella:off bu olmaz bu da nasıl bir elbise olmalı.
   Bloom:Dersteyiz moda defilesinde değil!
   Vizgiz:Evet bu sihir böyle yapılır....Stella sen bu sihiri yapmaya ne dersin?
   Bloom: olamaz!
   Vizgiz Sen sihiri yaparken ben defterleri kontrol edeyim.
   Stella: Tamam.Bir dakika NE!?
   Miusa:Tanrım Stella deftere ne yaptın sen böyle Vizgiz ne der!
   Layla: Kopyalama sihri!
   Vizgiz:Stella defterinde yazmışsın ama neden yapamıyorsun.
   Bloom:Neyse bari hemen zil çalsın!
   ZİL ÇALAR!
   Vizgiz:Çıkabilirsiniz.
   Stella: Sağol Layla!
   Flora:Stella! aklın neredeydi senin!
   Stella Ağlayarak odasına gider...
   DEVAM EDECEK...

   Sil
  33. Çok güzel olmuş devamını merakla bekliyorum. Maceralı bir hikayeyi benziyor. Ve ben maceralı hikayeleri severim. Ve bu arada düşüncen için sağ ol.:)

   Sil
  34. Hikayede yaratmaya başlıyor değil kararmaya başlıyor demek istedim.:)

   Sil
  35. Karanlığın Gizemi ( Fedakarlık )
   Önceki bölümde...
   Winx Miusa 'yı bulma umuduyla Bayan Faragonda' nın odasına girerler. Ve gördükleri manzara karşısında çok şaşırırlar. Ve daha da kötüsü Bayan Faragonda 'da bir gariplik vardır...
   Layla fısıldayarak: Sanki Bayan Faragonda' da bir gariplik var. Sanırım bir şeyler ters gitmiş.
   Stella: Hıh! Yani her şey bunun için miydi? Bayan Faragonda' nın azarını yemek için miydi?
   Hep bir ağızdan: S-t-e-l-l-a-a-a!
   Stella: T-a-m-a-a-a-m, tamam. Özür dilerim Bayan Faragonda.
   Wizgiz: Sizin burada ne işiniz var!
   Flora: E...Efendim arkadaşımız Miusa aniden kayboldu... Ve peri hayvanlar da...
   Faragonda: Saçma sapan bir şey için bizi neden rahatsız ettiniz! Arkadaşınızı kendiniz de bulabilirsiniz!
   Bloom: Ama Bayan Faragonda... Sizden bir yardım alalım dedik... Lütfen bize yardım edin... Miusa' yı bulamıyoruz...
   Faragonda: E-e-e-h! Yeter! Çabuk gidin buradan! Hemen!
   Tecna: Ama Bayan Faragonda...
   Faragonda: Rüzgarın gücü adına!
   Stella: Aman tanrım. Bu da ne?
   Rüzgarın gücü onları odadan çıkarır...
   Bloom: Burada bir şeyler sanki ters gidiyor.
   Brafilius: Y-a-a-a kimin yüzünden acaba... Hah ha ha ha hah!
   Tecna: Brafilius senin... Senin burada ne işin var!? Buraya nasıl girdin!?
   Kalshara: Tek o mu?
   Layla: Ah, Kalshara! Kızlar dikkat edin!
   Winx hep bir ağızdan: Sihirli Winx Butterflix!
   Butterflix dönüşümünden sonra...
   Karanlık bir gölge: Kasırga!
   Winx ayrı ayrı taraflara dağılırlar...
   Stella: Ah, burası da neresi?
   Ve Stella ilerler...
   Stella: Ne bir yer burası. I-y-y-y, vıcık vıcık çamurla dolu...I-y-y-y! İğrenç!
   Ve karşısına bir canavar çıkar...
   Canavar: Miusa için neyini feda edersin?
   Stella: Sen de kimsin?
   Canavar: Bana buralarda Moonlight derler...
   Stella: Peki Moonlight bana neden bunu soruyorsun?
   Moonlight: Sen önce benim soruma cevap ver de... Moda ışığını Miusa' ya feda eder misin?
   Stella: Ta... Tabi ki...
   Büyük bir ışık parlar ve Stella' nın moda ışığı yok olur...
   Stella: Hani... Hani Miusa nerede?
   Moonlight: Diğer arkadaşların da kendini feda ederse onu kurtarabilirsiniz...
   Der ve yok olur...
   Devam edecek...

   Sil
  36. tşk
   STELLA ODASINDA YANLIZ KALDIĞI İÇİN KIYAFET TASARLAMAYA BAŞLAR...
   Stella:Onlara benim kim olduğumu göstereceğim neden hep benimle dalga geçiyorlar anlamıyorum.
   TECNA ONU GÖZETLER...
   Tecna: İnanmıyorum içine bir şey girmiş olmalı!
   Layla: Stella bu kadar kötü değildir...Nasıl olur
   Stella: Evet bu olur biir dakika kapıda biri mi var?!
   Tecna: Stella kendine gel!
   STELLA İTME GÜCÜ KULLANARAK TECNA'YI DIŞARI İTER.
   Stella: Çok kötüsünüz bıktım sizden!
   Miusa: Bloom Stella'ya ne olmuş?
   Bloom: içine bir şey kaçmış olmalı.
   Layla: Durun Stella nerede!?
   Flora: Kaybolmuş!
   Bloom: Pencere de açık!?
   WİNX BUTTERFLix!
   STELLA'YI BULMAYA ÇALIŞIRLAR...
   Zoe: Merhaba Stella burada istediğini yapabilirsin ama bir şartla...Bize katılarak!
   DEVAM EDECEK!.....
   bu arada senin hikayen daha heyecanlı.

   Sil
  37. Teşekkür ederim. Acaba Stella nereye gitti? Devamını merakla bekliyorum... Ve ben hikaye mi başlık yüzünden uzatmak zorunda kaldım yoksa daha kısaydı (3. bölümden bahsediyorum).:)

   Sil
  38. Şey benim hikayemde Stella'nın ne bir yer burası değil nasıl bir yer demesi gerekti.:)

   Sil
  39. Karanlığın Gizemi ( Son Umut )
   Önceki bölümde...
   Bayan Faragonda iyice garipleşmiştir. Ve bir anda Winx' in karşısına Brafilius ve Kalshara çıkar. Ve anda bir gölge onları birbirinden ayırır. Stella Moonlight adında biriyle tanışır fakat Moonlight ondan Miusa için moda ışığını feda edip edemeyeceğini sorar. Stella moda ışığını feda eder. Ve Moonlight birden kaybolur... Stella çok şaşırmıştır...
   Stella: Bu da neydi şimdi?! Tanrım şu Kalshara ve Brafilius başımıza neler açtı böyle...
   Flora' nın olduğu yer...
   Flora: Ah burası da neresi? Çiçekler çok solgun ve bu da beni çok üzüyor... Kendimi... Kendimi bitkin hissediyorum.
   Bir deniz kızı yankılanan sesiyle: Ah Flora bende senin gibi hissediyorum. İsmim Merlia.
   Flora: Merlia tanıştığıma memnun oldum. Peki sen tam olarak kimsin?
   Merlia: Ben 5 okyanusun kraliçesi olan Melody' nin kızıyım. Bende tanıştığım memnun oldum. Sana bir sorum olacak...
   Flora: Seni dinliyorum...
   Merlia: Miusa için neyini feda edersin?
   Flora: Onun kurtulması için mi? Aman tanrım o yaşıyor mu?
   Merlia: Evet, o yaşıyor fakat ben ona yardım edemem. Siz Winx olarak ona yardım edebilirsiniz. Neyse soruma dönelim. Alfa odamda yetiştirdiğin hatta en sevdiğin çiçeğin olan Pembe Orkide' ni Miusa' ya feda eder misin...? Lütfen bana güven...
   Flora: Ah, sen bunları nereden biliyorsun?
   Merlia: Flora, ben buranın koruyucu deniz kızıyım. Ve bu kötü olayı düzeltmek için görevlendirilen biriyim. Lütfen bana güven...
   Flora: Peki, çiçeğimi Miusa' ya feda ediyorum. Eminim daha iyi bir Orkide yetiştirebilirim...
   Bir ışık kopar ve Orkide suyun üzerinde görünür ve hemen sonra kaybolur...
   Flora: Peki Miusa geri dönecek mi?
   Merlia: Diğer arkadaşların da sevdiği şeyleri feda ederse...
   Der ve yok olur...
   Tecna' nın olduğu yerde...
   Tecna: Burası neresi olabilir ki? Telefonum da çekmiyor. O-f-f-f! O-f-f-f! Acaba şurada çeker mi? Ona ihtiyacım var yoksa buranın neresi olduğunu öğrenemem...
   Karşısına bir elf çıkar...
   Elf: Merhaba Tecna.
   Devam edecek...

   Sil
  40. ben daha devam ettiremedim yarın ettiririm

   Sil
  41. Wow süper yazıyorsunuz @,@ bide ilk yorumlarınızı okumuştum ben bu sene 8. Sınıftan mezun oldum ve bu seneye kadar matematik hastasıydım taaki benzerliğe ve olasılığa kadar bırr acısını hala hissediyorum :J

   Sil
  42. Ve bide ingilizcenizi geliştirebilirsiniz ben ilk 4 sene ingilizce dersi almadığımdan ingilizcem baya zayifti bu sene geliştirmem gerektiğini düşündüm ve daha çok ingilizce kitaplar okuyup çevirmeye başladım ve gerçekten 1 yılda öyle bir geliştiki anlatamam wattpad e ilk okuduğum ingilizce kitap winx clubdı ksksksks

   Sil
  43. Ve bide asla hayallerinizin yıkılmasına izin vermeyin özellikle önemli bir dönemde psikolojik sorunlarınız çıkabilir bunu bu sene çok iyi yaşadığımdan biliyorum :7

   Sil
  44. Bende İngilizcemi geliştirmeye çalışıyorum, bakalım ne olacak...

   Sil
 13. bloom benim için iyi güzel hoş kitap okumayı seven muhteşem bir peri buradada bloom çok iyi anlatılmış.:)

  YanıtlayınSil
 14. Yanıtlar
  1. Trix;
   Icy, Darcy ve Stormy' den oluşan cadı topluluğu (Winx 'in belki de en büyük düşmanları).:) Winx bu cadılara Trix adını koydu.:)

   Sil
  2. hmmm tşk.:)

   Sil
 15. Blum ben azerbaycanlıyım bulum ne zaman azerbaycana gelıyorsun ben rehıme

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. canım,karakterin ismini doğru yazmalısın:) <3(Bloom diye yazılıyor.)

   Sil
  2. ismin güzelmiş. <3

   Sil
  3. Azerbaycanlı birinin burada olması ne güzel.:) Ama tatlım Bloom 'un okunuşunda 2 tane "O" var. Yani bu bir uzaltma... Ama bu senin yazışın tabii. Saygı duyuyorum.:)

   Sil
 16. bloom hakında bir sürü bilgim var istermisiniz?:)

  YanıtlayınSil
 17. şey pardon bu site ne sitesi ben anlamadım? ve bu anime mi? çizgi dizi mi? çünkü ismimden de anlaşılacağı gibi ben anime tutkunuyum:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. neru sen telefonunla ilgilen

   Sil
  2. Vocaloid hatsune mikuKasım 06, 2016 11:18 ÖÖ

   Şııt vocaloid otaku ne yapıyor sen burada sen git cosplay kıyafetlerini al ama eskisi gibi olmasın daha güzel olsun reis. :)

   Sil
 18. world of winx de 23 yaşında gösteriyorlar

  YanıtlayınSil
 19. bence bloom gıcık değil patronlukta taslamıyor eğer bloom olmasaydı winx bloomixi kazanamıyordu bence bloom patron olmayı hak ediyor

  YanıtlayınSil
 20. Yanıtlar
  1. Hiçbir fikrim yok

   Sil
  2. anaaa gasai de burada

   Sil
  3. Sizi katletmeye geldim.nabıonuz iyi misiniz yaşıyorsunuz değil mi? ;)

   Sil
 21. şeyy acaba bloom ne zmaan doğdu ? tarih olarak sölerseniz çok sevinirim lütfen sorumu cevaplayın :D

  YanıtlayınSil
 22. şey acaba bloom tarih olarak ne zmn doğdu ör(01.02.2004)gibi sölerseniz çok sevinirim lütfen sorumu cevaplarmısınız

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki söylerim;
   Bloom 10 Aralık'ta doğdu. Yaşına gelecek olursak... Winx Club Türkiye 2016 yılında 23 yaşında demişti. Biz şu an 2017'deyiz. Buna göre Bloom 24 yaşında demektir.
   Doğum tarihini işlem olarak bulacak olursak;
   "2017-24" şeklinde cevaba ulaşırız. Cevap 1993 olur. Bunları birleştirirsek şöyle olur;
   10 Aralık 1993
   Ve ayrıca da Bloom'un burcu bize göre;
   Yay burcudur.
   Umarım yardımcı olmuşumdur... :))

   Sil

- Copyright © Winx Club Türkiye - Çalıştıran Blogger - Tasarım Winx Club Türkiye -