Popüler PaylaşımlarLord Darkar'ın yok olmasından sonra Darkar'a yardım eden Trix grubu Omega boyutuna gönderilmiştir. Omega boyutu tüm kötülerin atıldığı, buz yılanlarının olduğu dondurulmuş bir gezegendir. Trix dahil herkes dondurulmuştur. Ama Icy'nin gücü buz olduğundan dolayı buzdan kurtulmuş ve diğer arkadaşları Stormy ve Darcy'i de kurtarmıştır. Trix'in kurtulduğunu gören buz yılanları onları kovalamıştır. O sırada Valtor'u gören Trix, buz yılanından kurtulmak için onu buzdan çıkarıp, buz yılanına yem olarak atmışlardır.Valtor çok güçlü bir büyücü olduğundan buz yılanını hemen yenmiştir. Böylece Trix, Darkar'dan sonra Valtor'un hizmetine girmiştir. Valtor normal boyuta açılan kapıyı kırmıştır. Kapı Omega boyutu ile Layla'nın krallığı Andros arasındadır. Kapı kırılınca Valtor ve Trix kaçmıştır. 

O sırada Winx bir prenses balosuna davetlidir .Stella artık resmi olarak Solaria prensesi olacaktır. Ama kıyafet almak için bir mağazada Chimera ile karşılaşır. Chimera Solaria sarayında çalışan bir hizmetlinin kötü kızıdır. Stella'yı kızdırır. Annesinin adı Countess Cassandra'dır. Daha sonra Cassandra ve Chimera Valtor'dan destek alır. Solaria'nın kalbi yani gücünü Valtor'a verip desteğini almıştır. Valtor'un bir işareti vardır ve ele geçirdiği herkese bu işareti koyar. O sırada taç giyme töreninde Cassandra ve Chimera büyü yaparak Stella'yı çirkin bir canlıya dönüştürerek, babasını da kontrol altına almıştır. Cassandra'nın amacı kral ile evlenip Solaria'yı ele geçirmektir. 

Valtor'un oyunu daha bitmemiştir. Andros gezegeninde yaşayan deniz kızlarına işaretini koyarak onları çirkin bir canavara çevirmiştir. Bu arada Layla'yı da kör etmiştir. Layla halkından birine yardım ederek Enchantix gücünü kazanmıştır. Peri tozuyla da iyileşmiştir. Stella da gerçek aynası denilen yerde normal görünümüne kavuşmuştur. 

Daha sonra Valtor çeşitli gezegenlerin büyülerini çalmıştır. Sonra Sky, gezegeni Eraklyon'a Bloom'u kız arkadaşı olarak halkına tanıştırmak için Winx'i davet etmiştir. O sırada Valtor, Sky'ı elde etmek isteyen Diaspro'ya yardım ederek Sky'a bir şekilde işaretini koymuş, onu ele geçirmiştir. O sırada Sky halkına Bloom'dan bahsedecekken Diaspro deyince Bloom'un kalbi kırılmıştır.Ve Sky, Winx'in cadı olduğunu, arkadaşlarının da onların yardımcıları olduğunu hepsinin de Valtor'un yardımcısı olduğunu söyleyip onları kovalamıştır. Aynı şekilde Stella'nın krallığında da Winx'in Valtor'un hizmetkarları olduğu söylenmiştir. Çünkü Stella'nın görüntüsü değişince onu sahte sanmışlar,babası da Cassandra'nın kontrolü altında olduğu için onların kovulmasını istemiştir. Winx, Eraklyon'dan kovulurken; o sırada Stella babasını görmüş, ona saldıran Ejderha'dan onu kurtarmış, o sırada da Enchantix'ini kazanmıştır. 

Bu arada Valtor ve Trix, Bulutlukule'yi ele geçirip,cadılara da Valtor'un işaretini koyarak öğrenci cadıları kontrol altına almıştır. Koruma kalkanında olan Alfea kolejine saldıran cadılar korumayı aşamamıştır. Ama Trix bariyeri aşıp Alfea'nın sihirlerini çalıp Valtor'a götürmek için kütüphaneye gitmişlerdir. Kütüphaneyi bulamayan Trix, o sırada Miusa'nın yaşadığı gezegenin prensesi olan Galatea ile karşılaşıp, ondan kütüphaneyi göstermesini istemişlerdir. Galatea kaçarken, Trix kanatlarını dondurmuş, yok etmiştir. O sırada Winx gelmiş kütüphanedeki kitapların çalınmasını engellemiştir. Trix, yenilmeye dayanamayıp kütüphaneyi yakmıştır. O sırada kanadı yok olan Galatea kitapları korumak için kendini alevlerin arasına atar. Miusa onu kurtarıp Enchantix gücünü kazanmış ve ateşi söndürmüştür. Ama okulun müdiresi bayan Faragonda, Valtor'la savaşırken yenilmiş ve ağaça dönüştürülmüştür. Winx, Faragonda'yı kurtarmak için Flora'nın krallığı Linphea'ya gitmişlerdir. Orada kız kardeşine rastlamış ve bir bilgeye gitmişlerdir. Bilge siyah söğüt ağacına gitmeleri söylemiştir. Orada zamanı tersine çevirecek siyah söğüdün göz yaşı olan su akıntısı vardır. Bir kase ile o sudan almışlardır. O sırada Trix gelmiş, suya büyü yapmışlardır. Bu arada Flora'nın kardeşini suyu atmışlardır. Flora onu kurtarırken yosunların arasında sıkışmış, kardeşi kurtulmuş ama kendisi kurtulamamıştır. O fedakarlık sonucu Enchantix'ini kazanmış, ağacı iyileştirmiştir. 

Daha sonra Winx Andros'a gider. Çünkü Omega boyutunun kapısı açıktır. Eğer durdurulmazsa negatif enerji gezegeni yok edecek ve Omega boyundaki kötüler kaçacaktır. Bunun için Tecna büyük bir cesaretle ile kapıyı kapatmış ama Omega boyutunun içerisinde kalmıştır. Fedakarlığı sonucunda da Enchantix gücünü kazanmıştır. Tecna, birilerinin onu bulması için Omega boyutundan bir verici ile yayın yapmaya çalışmıştır. O sırada sevgili Timmy o sesi duymuş ve Omega boyutuna Winx'le gitmişlerdir. Winx, Omega boyutu kapısı kapandıktan sonra buzlarından kurtulan haydutlara yakalanmıştır. Bloom o sırada yanlarında değildir çünkü gücünü kazanmak için Pyros'a gitmiştir. Bir öğretmen bulmuş, eğitim alıp gücünü arttırmıştır. Her gezegenin bir tılsımı ve büyüsü olduğu gibi Ejderha Adası'nın tılsımını alarak tüm ejderhaların gücünü almıştır. O sırada Trix gücünü arttırırken Bloom'u bulmuş ve saldırmıştır. Bloom'un büyük kararlığı sonucu enchantix dönüşümü kazanmıştır. Ancak fedakarlık sonucu bu gücü kazanması gerekiyordur. O yüzden Bloom tam olarak enchantix perisi olamamıştır. Ama gücü büyük boyutta artmıştır. Sonra Omega boyutuna gitmiştir. Tecna'yı görmüş ve onunla birlikte tüm Winx ve uzmanları kurtarıp Alfea'ya dönmüşlerdir. 

Sonra Valtor'la savaşmışlardır. Valtor yenilgiye uğramıştır. Ama ölmemek için Bloom'a ailesinin içinde olduğu söylemiş, Valtor ölürse ailesinin de öleceğini söylemiştir. Sonra Valtor kaçmıştır. Daha sonra Winx Solaria'ya gidip Cassandra ve Chimera'nın oyununu çözmüştür .Stella halkına onların Valtor'un casusu olduklarını ve babasının da Valtor'un işaretine sahip olduğunu kanıtlamış, babasını kurtarıp her şeyi yoluna koymuştur. 

Bloom, Valtor'un ailesi hakkında dediklerinin doğru olup olmadığını, Bulutlukule'nin kalbine giderek öğrenmiştir. Orada Trix'in ataları 3 eski çağ cadısından doğruyu öğrenmiştir. Bloom ailesinin yaşadığını öğrenmiştir. Valtor hakkında tüm gerçekleri de eski ışık ortaklığı Peri okulu müdiresi Faragonda, Uzman/savaşçı okulu müdürü Saladin, Cadı okulu müdiresi Griffin'den öğrenmiştir. Işık ortaklığında 3 okulun müdürü ve Bloom'un ailesi de vardır. Sonra Valtor'u Omega boyutuna hapsetmişlerdir. Valtor, 3 eski çağ cadısının sözleşmesi altında çalışan bir büyücüymüş. Valtor Bloom gibi Ejderha Ateşi gücüne sahiptir. Valtor, daha çok güç kazanmış, Winx zayıf düşmüştür. 

Evrenin başında var olan iki güç vardır. Ejderha ateşi ve su yıldızları... Su yıldızları Ejderha ateşini söndürebilirdi. Su yıldızları gücünü alan Winx Valtor'u yenebilirdi. Ama Bloom buna yapamayabilirdi; çünkü su yıldızları Ejderha ateşinin tam tersi olduğu için Bloom'un ejderha ateşi söner ve güçsüz kalabilirdi. Buna karşın Valtor'la son bir mücadeleye giren Winx su yıldızlarıyla Valtor'u yok edememiş; ama tüm güçlerini yok etmiştir. Sadece Valtor'un Ejderha ateşi kalmıştır. 

Son bölümde ise Valtor'un Ejderha Ateşi'ni kendi gücüne katmaya çalışan Bloom, Valtor'un derinliklerine inmek zorundaydı. Valtor çirkin bir canavara dönüşmüş, Trix tarafından ihanete uğramıştır. O sırada da Winx'in geri kalanı Valtor'un direncini azaltırken Bloom da Valtor'un Ejderha Ateşi'ni kendine katmış ve onu yok etmiştir. 

Tek gizem Bloom'un ailesinin nerede olduğuydu... Bunu da Kayıp Krallığın Sırrı filminde öğrenecekti.

Yorum Yap!

Gönderilere abone ol | Yorumlara abone ol

- Copyright © Winx Club Türkiye - Çalıştıran Blogger - Tasarım Winx Club Türkiye -